Film dokumentalny „Imago Krzysia”
4 października 2019

Film dokumentalny „Imago Krzysia”
Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Imago Krzysia”, który udostępniamy na naszej stronie internetowej.
Film stworzony przez BARBARĘ JANISCH i ADAMA JANISCHA, dla których Krzysztof Jung był ojcem chrzestnym, przedstawia historię tego niezwykłego artysty, opowiedzianą przez najbliższe mu osoby. To wyjątkowa okazja żeby spojrzeć na to, co kształtowało Junga, i jakie było jego oddziaływanie na otoczenie. Twórcy filmu ofiarują go w darze naszym czytelnikom.
Zobacz także:
-
WOLFGANG THEIS
Rysunki Krzysztofa JungaDziałania Junga, pełne elektryzującej erotyki, były w ówczesnej Polsce całkowicie nową formą, która w odmienny sposób określała tożsamość jednostki. Temat poszukiwania własnego „ja” przewija się przez całe dzieło artysty...
-
RETROSPEKTYWA
KRZYSZTOF JUNG (1951-1998)Wspomnienia: Bogusława Deptuły, Michała Głowińskiego, Grzegorza Kowalskiego, Jana Lebensteina, Tomasza Myjaka, Jacka Sempolińskiego, Wiesławy Wierzchowskiej
-
WOJCIECH KARPIŃSKI
Krzysztof Jung w BerlinieWolfgang Theis był współtwórcą Schwules Museum, jednym z autorów wielkiej wystawy „Goodbye to Berlin. 100 Jahre Schwulenbewegung”, a wcześniej, w 1984, przełomowej ekspozycji Eldorado (o subkulturze homoerotycznej Berlina lat dwudziestych XX wieku).
-
WOJCIECH KARPIŃSKI
KrzyśBył dla mnie uosobieniem życia (...). I był w każdym calu artystą, całym sobą, we wszystkim, co mówił, co robił, jak reagował na świat i na ludzi.
-
CZTERY PYTANIA
Rozmowa z Dorotą Krawczyk-Janisch o Krzysztofie JunguPrzede wszystkim był wolnym duchem i artystą, który zawsze starał się być wierny sobie. Był malarzem, rysownikiem i performerem...
-
JAKUB ZGIERSKI
Stwarzanie poprzez innych. Rozmowa z Dorotą Krawczyk-Janisch o Krzysztofie JunguKrzyś był w pełni zaangażowany w to, co mówił lub robił, łącznie z organizowaniem życia codziennego w domu. Ciągle coś w nim pracowało, wiązało jedno z drugim. Był intelektualistą, ale nie intelektualistą-teoretykiem.
-
KONSTANDINOS KAWAFIS
WierszeWiersze: „Czekając na barbarzyńców”, „Itaka”, „Tak jak możesz”, „Kiedy się budzą”, „Jeden z ich nieśmiertelnych”, „Dni 1903”
-
Obrazy, sny, obłoki.
Z listów Krzysztofa Junga do Wojciecha KarpińskiegoDużo rysuję. Miękkimi grafitami i gumką. Szukam światła. [...] I tępię z uporem moje skłonności estetyzujące, siedziały mi w żołądku jak wrzód i nie dawały się przedrzeć namiętności widzenia. Chcę jak najkrócej, najprościej oddać to, co mnie zachwyca.
-
Wystawa Krzysztofa Junga
w Berlinie –
relacja fotograficznaPrezentacja fotografii z wystawy „Krzysztof Jung. Zeichnungen” (Krzysztof Jung. Rysunki) w berlińskim Schwules Museum (16 III – 1 VII 2019)
-
BOLESŁAW LEŚMIAN
WierszeWiersze: „Krzywda”, „Szewczyk”, „Śnieg”, „Dziewczyna”, „Znikomek”, „Z lat dziecięcych”
-
KRZYSZTOF JUNG
Zobacz stronę internetową z pracami artysty
-
RAIMUND WOLFERT
Płomień. Krzysztof Jung, prekursor polskiej sztuki gejowskiejWielka wystawa „Ars Homo Erotica”, która odbyła się latem 2010 roku w MNW, była sensacją. Po raz pierwszy (...) pokazano liczne wątki homoerotyczne, które pojawiały się w twórczości rodzimych artystów na przestrzeni historii.
-
HUGO VON HOFMANNSTHAL
WierszeWiersze: „Twoje oblicze”, „Ballada zewnętrznego życia”, „Tercyny o znikomości (I)”, „Tak, niektórzy...”